Skandal! Pierwszy szpital ukarany przez NFZ za odmowę aborcji?

Na Pabianickie Centrum Medyczne nałożono 550 tys. złotych kary za odmowę legalnej aborcji – przekazała ministra zdrowia Izabela Leszczyna. Szpital nie zgadza się z decyzją NFZ.

Placówka nie zgadza się z nałożoną karą i w wydanym oświadczeniu zapowiada, że będzie walczyć. Jeśli odwołanie do prezesa NFZ nie przyniesie rezultatu, są gotowi skierować sprawę do sądu.

Skandaliczna decyzja NFZ. Minister Leszczyna: “Nałożenie kary będzie zasadne”

Szpital nie akceptuje decyzji NFZ oraz wyników kontroli w placówce. W oświadczeniu zaznaczono, że lekarze nie odmówili pacjentce tzw. “prawa” do aborcji, a jedynie wymagali przedstawienia ostatecznych wyników diagnostycznych. Placówka planuje odwołać się od decyzji Funduszu.

Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o. nie zgadza się z ustaleniami kontroli przeprowadzonej przez NFZ i nałożoną karą w wysokości 550 tys. zł.  – czytamy w oświadczeniu.

Do całej sprawy odniosła się również minister Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.

Na Pabianickie Centrum Medyczne nałożono 550 tys. złotych kary za odmowę legalnej aborcji – przekazała ministra zdrowia Izabela Leszczyna. Według minister zdrowia Izabeli Leszczyny w NFZ są jeszcze dwie inne kontrole domniemanej odmowy aborcji – Obawiam się, że tam też nałożenie kary będzie zasadne – dodała.

Kapłan ks. Janusz Chyła również skomentował tę przykrą sytuację.

Przyszło nam żyć w kraju, w którym lekarze muszą się bronić przed Ministerstwem Zdrowia, nauczyciele przed Ministerstwem Edukacji, a żołnierze przed Ministerstwem Obrony – stwierdził ks. Janusz Chyła, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

źródło: PAP

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: