Doszło do tragedii! Pijany kierowca wjechał w grupę dzieci

W piątek, 5 lipca, w Borzęcinie Dużym (woj. mazowieckie) doszło do tragicznego wypadku. Pijany kierowca wjechał w grupę dzieci jadących na rowerach, w wyniku czego zginął 12-letni chłopiec. Drugie dziecko, również w wieku 12 lat, zostało ciężko ranne i trafiło do szpitala.

Pijany kierowca potrącił dzieci

Do wypadku doszło około godziny 16:50 na ulicy Kosmowskiej w Ożarowie Mazowieckim.

Kierujący pojazdem osobowym BMW, poruszając się w stronę miejscowości Ożarów Mazowiecki, podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad kierowanym pojazdem – poinformował mł. asp. Kamil Sobótka z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. – Wjechał w grupę rowerzystów znajdującą się na chodniku. Niestety, jedno dziecko w wieku 12 lat poniosło śmierć na miejscu. Natomiast drugi chłopiec, również w wieku 12 lat, w stanie ciężkim został przez LPR przetransportowany do szpitala w Warszawie – dodał.

W toku przeprowadzonych czynności okazało się, że kierujący miał prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany przez policjantów. Na miejscu wypadku wciąż trwają czynności pod nadzorem prokuratury.

źródło: RMF FM

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: