Osteoporoza, depresja, procesy. Za nami konferencja o skutkach tranzycji młodych

W ostatni czwartek, 30 listopada, w Centrum Kształcenia Młodzieży Kuźnia odbyła się organizowana przez Centrum Życia i Rodziny konferencja pt. “Tranzycja – “zmiana płci” czy nowa odsłona rewolucji”? Gościliśmy na tym wydarzeniu z kamerą, a wśród gości znalazły się osoby dobrze znane widzom i czytelnikom Afirmacji. Korzystając z okazji przeprowadziliśmy również wywiad z kurator Barbarą Nowak.

Wystąpienie p. kurator otworzyło konferencję. W swojej wypowiedzi prelegentka odwołała się do doświadczeń, jakie w kwestii tranzycji młodych posiadają podległe jej szkoły. Nowak przyznała m.in., że szokiem było dla niej uświadomienie sobie, że w gronie nauczycielskim, jak też pracujących w szkołach ekspertów (psychologów itp.) znaleźć można “czarne owce”, które potrafią cynicznie szkodzić dzieciom.

Małopolska kurator zauważyła także, iż naturalna ciekawość młodzieży, która pchała ją dotychczas w kierunku zdobywania nowej wiedzy i samorozwoju, przekierowana została na cielesność. W szczególny sposób odbija się to na kondycji psychicznej młodych dziewcząt, wśród których zapanowała swoista epidemia dysforii płciowej.

Barbara Nowak przytoczyła tu również przykład dwóch uczennic z podległych jej szkół. Jedna z nich, zmagając się z dysforią, przy poparciu rodziców, wymusiła na nauczycielach i uczniach stosowanie zaimków płci przeciwnej. Reagowała przy tym agresją i buntem. Dziewczyna ta ostatecznie trafiła do szpitala w ciężkim stanie psychicznym.

Wobec innej z uczennic w innej ze szkół nauczyciele z żelazną konsekwencją odmawiali stosowania chłopięcych zaimków. Argumentowali to poważnym traktowaniem uczennicy i brakiem sądowego orzeczenia o zmianie płci. W przypadku tej nastolatki problemy dysforyczne, przy wsparciu i mądrym prowadzeniu rodziców, stopniowo ustąpiły.

ZOBACZ ROZMOWĘ JANA POSPIESZALSKIEGO Z BARBARĄ NOWAK NAGRANĄ PRZY OKAZJI KONFERENCJI:

Niebezpieczeństwa prawne tranzycji

Po kurator Nowak głos zabrał r.pr. Marek Puzio z Instytutu Ordo Iuris. Wyjaśnił on, że nauczyciel ma prawo odmówić stosowania względem ucznia zaimków niezgodnych z płcią biologiczną nawet w przypadku orzeczenia sądowego, powołując się na konstytucyjną swobodę wyznania i sumienia.

Prelegent przypomniał też o skutkach pochopnie podjętej decyzji o tzw. “korekcie płci”, zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Odwołał się tu do świadectwa blogera Łukasza Sakowskiego, który pisał m.in. o konsekwencjach przyjmowania preparatów hormonalnych w postaci zaawansowanej osteoporozy.

CZYTAJ TAKŻE: „Zostałem zmanipulowany przez transseksualistę”. Poruszające świadectwo popularnego blogera

Puzio omówił też aspekty prawne tzw. “korekty płci”, wskazując na łatwość ulegania przez sądy sugestiom lekarzy, psychologów i seksuologów, nawet gdy nie są oni biegłymi sądowymi. Wyjaśnił również powody, dla których proces sądowej zmiany płci wymaga pozywania rodziców.

Prawnik przypomniał też, iż nawet nieprawidłowo wykształcone organy płciowe nie stanowią podstawy do wydania wspomnianego wyżej sądowego orzeczenia. Odwołał się także do przygotowanego przez Ordo Iuris projektu ustawy zakazującego tranzycję nieletnich i istniejących już przepisach, traktujących ubezpłodnienie w kategoriach ciężkiego uszczerbku na zdrowie.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec ze zmianą płci u niepełnoletnich? Ordo Iuris przygotowuje propozycję przepisów

CZYTAJ TAKŻE: Lewica protestuje przeciw… zakazowi okaleczania kobiet. Absurdalne komentarze po nowelizacji Kodeksu Karnego

Poruszające świadectwo i profesjonalna recepta

W drugiej części konferencji głos za pośrednictwem łącza internetowego zabrała znana naszym widzom Magda – niegdyś zmanipulowana przez “ekspertów” i środowisko trans w kierunku tranzycji, a dziś walcząca o prawny powrót do swojej biologicznej płci. Przypominamy raz jeszcze jej świadectwo i zachęcamy do jego upowszechniania. Film od niedawna dostępny jest również z anglojęzycznymi napisami:

Na zakończenie głos zabrały Anna Kołodziejczyk i nasza redakcyjna koleżanka Agnieszka Marianowicz-Szczygieł. W imieniu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich zaprezentowały one przygotowywany w gronie ekspertów przez ostatnie kilka miesięcy dokument pt. Standardy i wytyczne Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w zakresie diagnozy oraz terapii dzieci i młodzieży z problemami identyfikacji płciowej”. O zawartych w nich wytycznych szczegółowo pisaliśmy TUTAJ.