Powstał Latarnik Wyborczy Ordo Iuris. Poznaj kandydatów wspierających ochronę życia i rodziny

Zaostrzająca się w ostatnich dniach przed elekcją rywalizacja wyborcza nie sprzyja pogłębionej refleksji nad poglądami i dorobkiem kandydatów. Aby pomóc wyborcom przebić się przez medialny szum Instytut Ordo Iuris przygotował własny poradnik z informacjami nt. postawy poszczególnych parlamentarzystów. Ten swoisty Latarnik Wyborczy pozwala ocenić kandydatów pod kątem ich zaangażowania w ochronę życia i rodziny.

“Szczegółowo przeanalizowaliśmy prace dwóch ostatnich kadencji parlamentu i wybraliśmy 13 decyzji (w tym 12 głosowań oraz listę poparcia jednego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego), którymi politycy decydowali o sprawach najważniejszych z perspektywy obrony życia, rodziny i wolności” – piszą organizatorzy.

“Jedną z inspiracji dla powstania „Latarnika Wyborczego Ordo Iuris” jest opublikowany niedawno dokument Komisji Episkopatu Polski zatytułowany „Vademecum wyborcze katolika”. Kościół przypomniał w nim, że podczas wyborów katolik nie może zapominać o „wartościach nienegocjowalnych”. Należą do nich między innymi obrona życia, ochrona rodziny i małżeństwa, prawa rodziców do wychowania dzieci, wolność sumienia i praktyk religijnych” – dodają.

Aby dowiedzieć się, jak w sprawach ochrony życia i rodziny głosowali kandydaci z Twojego okręgu kliknij TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE:

Rodzina GŁOSUJE #1: DEMOGRAFIA – czyli aby rodziny w ogóle były

RODZINA GŁOSUJE #2: WSPARCIE MATERIALNE – czyli aby rodziny miały gdzie i za co żyć

RODZINA GŁOSUJE #3: INTEGRALNOŚĆ RODZIN – czyli aby rodziny były trwałe i szczęśliwe

OGLĄDAJ TAKŻE: