Hiszpania: 37 funkcjonariuszy publicznych zmieniło sobie płeć w dowodzie na żeńską. Chcą szybszej emerytury

W Hiszpanii pojawiły się obawy dotyczące “oszustw trans” po tym, jak dziesiątki funkcjonariuszy publicznych w małej miejscowości Ceuta dokonało zmiany tożsamości płciowej w dowodzie osobistym, z męskiej na żeńską. Część hiszpańskich komentatorów życia politycznego uważa, że mężczyźni zrobili to tylko po to, aby uzyskać świadczenia socjalne przeznaczone dla kobiet. Fala zatwierdzeń prawnej zmiany płci nastąpiła po wprowadzeniu Ustawy Transpłciowej, która umożliwiła taką zmianę jedynie na wniosek, co znacznie ułatwiło i przyśpieszyło proces.

W małym, autonomicznym mieście Ceuta ujawniono, że 37 mężczyzn, będących urzędnikami, zmieniło swoją płeć prawną. Większość z nich związana jest z Siłami Zbrojnymi, Policją Narodową, Strażą Graniczną lub Policją. Mężczyźni zdecydowali się zachować swoje męskie imiona i kontynuować swoje życie “jako mężczyźni”.

Hiszpańscy funkcjonariusze publiczni ośmieszają transgender? Zmienili płeć w dowodzie i dostaną świadczenia dla kobiet

Jeden z mężczyzn wystąpił w mediach, by pochwalić się swoim sukcesem. Stwierdził, że zmienił swoją płeć prawną po wprowadzeniu Ustawy Transpłciowej w Hiszpanii w marcu 2023 roku.

Roberto Perdigones, 35-letni kapral armii, zmienił swoją płeć prawną na “kobietę” po tym, jak zdecydował, że identyfikuje się jako osoba “interseksualna dwupłciowa”. Perdigones wyjaśnił, że “zewnętrznie jestem heteroseksualnym mężczyzną, a wewnętrznie lesbijką”.

Perdigones mówił, że po raz pierwszy dowiedział się, że zmiana zarejestrowanej płci pozwoli mu na uzyskanie korzyści, po przeczytaniu aktualizacji w programie egzaminu na Policjanta Krajowego z listą “możliwych” tożsamości płciowych, które można mieć.

Na zewnątrz czuję się jak heteroseksualny mężczyzna, ale wewnętrznie jestem lesbijką, co przeważa. Dlatego dokonałem prawnej zmiany na kobietę – mówi. – Zrobiłem to, ponieważ mogłem – przyznał Perdigones dla El Español. – Wcześniej byłem w tarapatach, bo przestrzegałem prawa. Teraz nadal przestrzegam prawa, ale po znalezieniu swojej sytuacji płciowej, jestem uprzywilejowany. A jeśli ktoś mnie skrytykuje, może popełniać przestępstwo transfobii – chwalił się Perdigones.

Perdigones złożył dokumenty w celu zmiany swojej płci prawnej zaledwie miesiąc po wejściu w życie Ustawy Transpłciowej. Nowe prawo określa, że nie są wymagane żadne zmiany medyczne ani fizyczne, aby ubiegać się o zmianę płci lub imienia, i znacznie poszerzyło ochronę “tożsamości płciowej”. Perdigones musiał tylko potwierdzić, że chce zmiany, i oficjalnie stał się “kobietą” w sierpniu 2023 roku.

Od tego momentu zaczął korzystać z korzyści: w dniu otrzymania nowej karty tożsamości pojawił się w koszarach w kolczykach, długich włosach i brodzie. Mógł to zrobić, ponieważ jako “prawna kobieta” może zignorować przepisy dotyczące ubioru bez żadnych konsekwencji.

Ale korzyści nie ograniczają się tylko do kwestii estetycznych, ponieważ Perdigones teraz również kwalifikuje się na rentę matczyną jako “kobieta” mająca dziecko.

Zmieniając swoją płeć, jak mi powiedziano, moja emerytura wzrosła. Ponieważ kobiety otrzymują większą emeryturę, aby zrekompensować nierówności. Ponadto otrzymuję 15% więcej, ponieważ mam dziecko – chwalił się ojciec, a także od niedawna “kobieta” w świetle hiszpańskiego prawa – Nawet mam prywatny pokój w koszarach, tylko dla siebie, z prywatną łazienką. Ponieważ, będąc kobietą, nie mogę być z mężczyznami, i nie uważałem za stosowne być z biologicznymi kobietami z szacunku dla nich. Od zmiany płci mam pokój tylko dla siebie.

Perdigones zamierza także ubiegać się o awans i będzie korzystać z tzw. „działań afirmatywnych” mających na celu zwiększenie obecności kobiet w dowództwie Sił Zbrojnych. Ponieważ Perdigones zbliża się do obowiązkowego wieku emerytalnego dla żołnierzy kontraktowych, uzyskanie stałej pozycji byłoby dla niego korzystne. Perdigones będzie aplikował jako “kobieta”, ponieważ testy fizyczne są mniej wymagające, a niektóre stanowiska poszukują większej reprezentacji kobiet. Co niepokojące, Perdigones planuje także skorzystać z prawa, aby uzyskać opiekę nad swoim oddzielonym nastoletnim synem, którego nie widział od trzech lat.

źródło: reduxx.info

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji