WAŻNE! 3 miesięczne trojaczki poszukują kochającej rodziny adopcyjnej!

Trzy miesiące temu w tarnowskim szpitalu na świat przyszły trzy urocze trojaczki. Niestety, ich rodzice zdecydowali się je porzucić. Teraz dzieci potrzebują nowego domu, a lokalne władze oraz media apelują o pomoc w ich poszukiwaniach.

Według informacji radia RDN, trzymiesięczne trojaczki z Tarnowa pilnie potrzebują nowego domu. Maluchy pojawiły się na świecie na początku roku w miejscowym szpitalu, ale niestety zostały porzucone przez matkę. Teraz podjęto starania, by znaleźć im opiekunów.

Kochająca rodzina dla trzymiesięcznych trojaczków

To jednak nie będzie łatwe zadanie. Urzędnicy magistratu informują, że aktualnie trwa poszukiwanie domów dla dwunastorga dzieci, z których najmłodsze mają zaledwie kilka miesięcy, a najstarsze 16 lat. Trójka niemowląt, które teraz szuka domu, potrzebuje szczególnie pilnej pomocy.

Aktualnie trojaczki przebywają w rodzinie zastępczej w innym powiecie. Dane zebrane przez Centrum Usług Społecznych pokazują, że w Tarnowie wychowuje się 60 dzieci w 45 rodzinach zastępczych, a 36 trafiło do rodzin zastępczych. Niestety, zapotrzebowanie na takie rodzinne środowisko jest znacznie większe niż dostępność miejsc.

Kierowniczka Centrum Usług Społecznych w Tarnowie nie ukrywa trudności związanych z brakiem rodzin zastępczych. Istniejące już rodziny są przepełnione, co sprawia, że znalezienie domu dla jednego malucha stanowi duże wyzwanie. Niemniej jednak lokalne władze wierzą, że uda się znaleźć kochający dom dla trojaczków, gdzie będą mogły dorastać w bezpiecznym i kochającym otoczeniu.

W tym momencie mamy sześcioro dzieci ponad stan w placówkach. Ostatnio nasze dwie rodziny zawodowe wyraziły zgodę na przejęcie opieki nad kolejnymi dziećmi ponad te, które już posiadały. Zgodnie z ustawą rodzina zawodowa może mieć troje dzieci, natomiast dwie nasze rodziny posiadają ich piątkę – powiedziała Sylwia Walaszek-Banuch.

Osoby zainteresowane udzieleniem pomocy lub uzyskaniem szczegółowych informacji na temat pieczy zastępczej mogą kontaktować się z pracownikami CUS pod numerami telefonów: tel. 14 688 20 50 lub 14 688 20 57.

źródło: www.edziecko.pl

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji