Krajowy Moderator Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego apeluje o podjęcie dzieła duchowej adopcji nienarodzonych

– Coraz częściej widzimy, że nowe życie traktowane jest jako zagrożenie dla tych, którym jest dane. Nie pozwólmy na takie wypaczenie naszych sumień. Każde dziecko przyjmujmy z wdzięcznością Panu Bogu- pisze o. Samuel Karwacki OSPPE, Krajowy Moderator Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w liście do wiernych Kościoła w Polsce. Zachęca też wszystkich do podjęcia tego dzieła. – Niech w dzień Zwiastowania Pańskiego, który w tym roku przypada wyjątkowo 8 kwietnia, nie zabraknie kochających serc, które przyjmą do siebie te małe bezbronne dzieci i ich rodziny – apeluje.

Poniżej publikujemy treść listu:

Każde dziecko przychodzące na świat jest Epifanią Boga,
jest darem życia, nadziei i miłości.
św. Jan Paweł II
Drodzy Bracia i Siostry!
Każde życie – od poczęcia do naturalnej śmierci – jest niesamowitym darem Boga dla każdego i każdej z nas. Coraz częściej widzimy, że nowe życie traktowane jest jako zagrożenie dla tych, którym jest dane. Nie pozwólmy na takie wypaczenie naszych sumień. Każde dziecko przyjmujmy z wdzięcznością Panu Bogu, bo – jak pisał św. Jan Paweł II – „każde z nich jest dowodem pokładanej w was przez Boga ufności. On chce wasze współpracy w swoim stwórczym dziele”.
Wiemy jednak, że często różne okoliczności i warunki powodują, iż nie zawsze rodzice cieszą się z nadchodzących narodzin nowego człowieka. Widzimy to również w skali całego społeczeństwa, któremu dziś wmawia się, że dziecko jest własnością jedynie kobiety, która może z nim zrobić co sama uważa za słuszne. Stańmy zatem w obronie tych nienarodzonych, którzy jeszcze nie potrafią sami się bronić. Otoczmy też wsparciem całe rodziny, aby miały w sobie tyle miłości i odwagi, żeby przyjąć ten piękny dar, jakim jest nowe życie w ich codzienności. Największym wsparciem, przemieniającym rzeczywistość, jakie możemy ofiarować jest dar modlitwy. Zachęcam Was wszystkich do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. To tak niewiele: jedna dziesiątka różańca dziennie przez dziewięć miesięcy, krótka modlitwa oraz podjęte dobrowolne wyrzeczenie. To taka nasza „mała cząstka” – jak małe ziarenko padające na glebę – niby niewielkie, ale wyrosnąć z niego może niejedno drzewo, dające dobre owoce! Ta codzienna wierność podjętej modlitwie przemienia oblicze świata. Niech w dzień Zwiastowania Pańskiego, który w tym roku przypada wyjątkowo 8 kwietnia, nie zabraknie kochających serc, które przyjmą do siebie te małe bezbronne dzieci i ich rodziny.
Krajowy Moderator Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

o. Samuel Karwacki OSPPE
Jasna Góra, 19 marca 2024 r.

O. Samuel zachęca również Księży Proboszczów do zamawiania bezpłatnych egzemplarzy gazety dotyczącej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego do swoich parafii. Co trzeba zrobić? Należy przesłać prośbę adresem wysyłki na adres e-mail: adopcja.duchowa@jasnagora.pl. Szczegóły akcji dostępne są na stronie www.duchowaadopcja.info.

źródło: KAI

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji