Letni obóz LGBT broni markę North Face. Firma odzieżowa finansowała zachęcanie młodzieży do drag-queen, teraz mierzy się z bojkotem konsumenckim

Brave Trails, czyli organizatorzy obozu letniego LGBT dla młodzieży opublikowali oświadczenie w którym bronią markę North Face, która mierzy się obecnie z bojkotem konsumenckim. Popularna firma odzieżowa została skrytykowana za sponsorowanie obozu na którym dzieci były zachęcane do przebierania się – w charakterze drag-queen w stroje właściwie dla płci odmiennej do swojej.

Burza wokół letniego obozu LGBT rozpętała się po opublikowaniu, przez organizację Gays Against Groomers, archiwalnego postu z 2021 roku, który ukazał się na oficjalnym fanpage’u marki The North Face. Firma informowała we wpisie, że przekaże 70 000 dolarów na letni obóz LGBTQ+, organizowany przez Brave Trails.

Letni obóz LGBT broni markę North Face. Deprawatorzy dzieci w sojuszu z korporacją odzieżową

Organizacja non-profit “Gays against groomers” podała na swojej stronie internetowej link do opublikowanego w lutym artykułu, który ostrzegał rodziców przed obozami młodzieżowymi, które reklamują się jako “bezpieczna przestrzeń” dla dzieci, ale w rzeczywistości zajmują się seksualizacją i deprawacją najmłodszych.

Gays Against Groomers opisało obóz organizowany przez Brave Trails, jako miejsce gdzie “dzieci w wieku od 12 lat są zachęcane do odgrywania ról drag queen”. Organizacja porównała takie praktyki do “groomingu”, czyli działań i technik mających na celu zbliżenie się emocjonalnie do dziecka przez dorosłego w celu późniejszego wykorzystania seksualnego. Organizacja następnie wezwała do bojkotu marki odzieżowej za jej darowizny na rzecz deprawatorskiego obozu dla młodzieży.

O KONTROWERSYJNYM OBOZIE INFORMOWALIŚMY TUTAJ: Marka North Face finansuje letnie obozy, na których dzieci zachęca się do odgrywania ról drag-queen

Wygląda na to, że wręcz proszą się o traktowanie takie jak względem Bud Light i myślimy, że powinniśmy im je dać – napisała grupa.

Brave Trails – jak sama o sobie pisze – jest “organizacją non-profit skupiająca się na rozwijaniu umiejętności przywódczych wśród (tzw.) młodzieży LGBTQ+ i ich sojuszników w wieku od 12 do 18 lat”. Dyrektor ds. komunikacji Jake Young powiedział, że “nie dadzą (Brave Trails) się zniechęcić w swojej misji wspierania młodych osób queer, gdy “grupy nienawiści próbują promować fałszywą narrację na temat naszej pracy“.

Przez wiele dekad społeczność LGBTQ+ była celem fałszywych historii i oskarżeń – powiedział przedstawiciel Brave Trails – Mimo to wierzymy, że negatywne słowa tych grup nie zatrzymają ważnej pracy, którą wykonujemy w Brave Trails. Jesteśmy zdeterminowani, aby tworzyć bezpieczne przestrzenie dla osób LGBTQ+, prowadzone przez osoby LGBTQ+. Nasze programy są skoncentrowane na celu łączenia młodzieży LGBTQ+ z ich ludźmi, miejscem i pasją – powiedział Jake Young, szef komunikacji kontrowersyjnej organizacji LGBT.

Wyjaśnienia przedstawiciela Brave Trails zostały nazwane przez niektórych komentatorów mianem “ideologicznej papki” i “pokrętnych tłumaczeń”.

Young poinformował również, że nie ujawniają publicznie adresów, aby chronić swoich obozowiczów i personel w przypadku negatywnej uwagi, takiej jak ostatnie zamieszanie w sieci.

Otrzymaliśmy napływ negatywnych e-maili i telefonów od osób, które śledzą te wiadomości – powiedział Young – Ze względów bezpieczeństwa naszych obozowiczów i personelu, nie podajemy dokładnych lokalizacji obozów i współpracujemy z władzami ds. cyberbezpieczeństwa, które nadal monitorują wszelkie nienawistne aktywności online.

Young powiedział również, że Brave Trails jest “niezwykle wdzięczny za wsparcie naszych sponsorów, darczyńców i społeczności, którzy pomagają nam wywierać wpływ na młodzież w 50 stanach i 17 krajach“.

The North Face jeszcze publicznie nie odpowiedziało na bojkot konsumencki do którego wzywają uczestnicy mediów społecznościowych.

Organizacja Gays Against Groomers, która przypomniała kontrowersyjną aktywność North Face, to inicjatywa założona w 2022 roku przez specjalistę ds. mediów społecznościowych Jaimee’ego Mitchella. Inicjatywa publikując konserwatywne treści o anty-transgenderowym charakterze szybko zyskała rozgłos na portalu X (dawny Twitter).

Gays Against Groomers określana jest przez żydowską organizację Anti-Defamation League oraz Southern Poverty Law Center jako “ekstremistyczna grupa anty-LGBTQ+”.

źródło: advocate.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji