Procesja z Relikwiami Rodziny Ulmów oraz procesja dla Królowej Polski, Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy i Strażniczki przejdzie ulicami Warszawy.

Koalicja dla Życia i Rodziny oraz wspólnoty i organizacje tworzące Inicjatywę Zjednoczeni 2022 zapraszają na Procesję z Relikwiami Rodziny Ulmów, która odbędzie się w sobotę 11 maja w Warszawie. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej peregrynacji relikwii błogosławionych męczenników.

Procesja, w której będą niesione relikwie bł. Wiktorii i Józefa Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci, rozpocznie się o godz. 16.45 przed Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie przy ul. Długiej 3, na terenie archidiecezji warszawskiej. Stąd relikwie zostaną przeniesione procesyjnie do katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w diecezji warszawsko-praskiej.

Ulicami Warszawy przejdzie procesja z Relikwiami Rodziny Ulmów

 – W świetle nasilających się ataków na życie osób nienarodzonych i polską historię, potrzebujemy się zjednoczyć, aby dać świadectwo wiary i miłości Ojczyzny – wskazują organizatorzy wydarzenia – Inicjatywa Zjednoczeni 2022, która gromadzi prezbiterów i wiernych w Kościele rzymskokatolickim.

Jak podkreślają organizatorzy procesji, w ten sposób oddają cześć Bogu, ale i polskim bohaterom-męczennikom II Wojny Światowej.

Peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w parafiach archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej rozpoczęła się w sobotę 4 maja a zakończy 18 maja o godz. 11.00 w kościele św. Jana Pawła II w Radzyminie. Następnie relikwie rodziny z Markowej, zamordowanej w 1944 roku przez Niemców za pomoc Żydom, zostaną przekazane do diecezji łomżyńskiej.

Ogólnopolska peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci rozpoczęła się 24 września 2023 roku w czasie 34. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Peregrynacja po polskich diecezjach zakończy się 12 września 2024 roku.

W sobotę święto Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy i Strażniczki Polski.
W swoim wizerunku Maryja jest w stanie błogosławionym.
Procesja Różańcowa dla Królowej Polski ulicami Starego Miasta rozpocznie się o 18.45 przed Sanktuarium M.B.Ł. przy ul. Świętojańskiej 10.  Zakończenie nastąpi w tym samym miejscu o 20.00.

CZYTAJ TAKŻE: Czy jest alternatywa dla tranzycji dzieci? Premiera nowych profesjonalnych standardów SPCh

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji