“Okres prenatalny” za nami! Zobacz dokonania Afirmacji z ostatnich dziewięciu miesięcy

Dziewięć miesięcy, jakie minęło od uruchomienia portalu Afirmacja.info, to dobra, symboliczna okazja na pierwsze podsumowanie tego, co w tym czasie udało nam się dokonać.

Koń pociągowy – kanał Afirmacja TV

Z całą pewnością największy rozwój w tym okresie przypadł w udziale naszemu kanałowi youtube’owemu Afirmacja TV. Zaledwie kilka tygodni temu podzieliliśmy się z Państwem informacjami o przekroczeniu symbolicznego progu miliona wyświetleń oraz 10 tys. subskrypcji. W chwili, gdy piszemy te słowa, liczba odtworzeń filmów z kanału przekroczyła 2 miliony 200 tysięcy, a liczba subskrypcji lada chwila osiągnie 15 tys.

Przełomem okazała się tu niedawna rozmowa Jana Pospieszalskiego z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, poświęcona skandalowi w parafii w Dąbrowie Górniczej. Czterdziestominutowy wywiad w ciągu doby od publikacji stał się naszym najpopularniejszym materiałem, a według stanu na 17 października obejrzało go przeszło 290 tys. osób. Druga z rozmów w tym trudnym temacie, gdzie naszym gościem był red. Paweł Lisicki, stała się z kolei (z 46 tys. wyświetleń) osobistym rekordem naszego redakcyjnego kolegi Pawła Zdziarskiego.

Inne dwa tematy, które spotkały się ze szczególnym zainteresowaniem widzów naszego kanału, to skandal pedofilski z udziałem znanego muzyka i gwiazdy ekranu Krzysztofa S. oraz rozmowy (i inne doniesienia) związane z filmem “Sound of Freedom”. W pierwszym z tematów przeprowadziliśmy dwie rozmowy z twórcą filmu “Bagno”, Mariuszem Zielke (do obejrzenia TUTAJ oraz TUTAJ) oraz kolejną z muzykiem, Wojciechem Konikiewiczem (TUTAJ) (kolejno: 92, 75 i 61 tys. wyświetleń). O premierze “Sound of Freedom” rozmawialiśmy zaś z Maciejem Pawlickim, s. Anną Bałchan i raz jeszcze z Mariuszem Zielke (odpowiednio: 57, 36 i 19 tys. odtworzeń).

Mówiąc o filmach na naszym kanale (w ciągu 9 miesięcy ukazało się ich 320) wspomnieć też trzeba o kilku niezwykle ważnych, przełamujących poprawnościowe tabu materiałach, które z pewnością zasługują na większą popularyzację. Z naszą kamerą towarzyszyliśmy nauczycielowi Andrzejowi Michniewiczowi, który został zwolniony za… zachęcanie dzieci do spacerów w ramach zdalnych lekcji w-f w czasach sanitaryzmu. O przezwyciężaniu niechcianych skłonności homoseksualnych rozmawialiśmy z nawróconą gwiazdą estrady, maltańskim muzykiem Matthew Grechem. A wreszcie zrealizowaliśmy obszerny, przeszło godzinny film dokumentalny o Magdzie – skrzywdzonej dziewczynie, zmanipulowanej przez środowisko trans, a także lekarzy i psychologów, do przeprowadzenia procedury tzw. zmiany płci. Niedługo na naszym kanale pojawi się tłumaczenie tego poruszającego świadectwa na jęz. angielski.

Na osobną wzmiankę (prócz stałych formatów jak “Kino NIE-letnie” czy “Teraz i zawsze” z udziałem m.in. b. Marszałka Sejmu Marka Jurka) zasługuje kilka okolicznościowych cykli tematycznych, jakie przygotowaliśmy na naszym kanale. Seria “Inwestuj w miłość” może świetnie posłużyć jako swoiste nauki przedmałżeńskie dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. W cyklu “Kochaj i ratuj” staraliśmy się dać odpowiedź na pytania o to, jak zapobiegać i postępować wobec najpowszechniejszych zagrożeń czyhających na nas w trakcie wakacji. Rozmowy spod szyldu “Boże cuda na Ukrainie” to z kolei siedem poruszających świadectw Bożego działania w ogarniętym wojną kraju.

Afirmacja.info – pogłębione analizy, wzruszające historie, bulwersujące newsy

Co ciekawe, analiza najpopularniejszych wpisów na naszej stronie internetowej Afirmacja.info (453 tys. wyświetleń i 207 tys. użytkowników od początku istnienia) wskazuje, że tematy, które wzbudzają tam największe zainteresowanie, jedynie częściowo pokrywają się z treściami najchętniej oglądanymi na naszym kanale.

Bezapelacyjnie najpopularniejszym tekstem na portalu (ponad 15,5 tys. wyświetleń) stał się nasz lipcowy news o poszukiwaniach rodzin zastępczych dla dzieci pozostawionych w szczecińskim szpitalu. Swój sukces zawdzięcza on licznym udostępnieniom w mediach społecznościowych ze strony osób, które włączyły się w (zakończone sukcesem!) poszukiwania nowych domów dla porzuconych maluchów.

Prócz niego oraz treści powiązanych z wymienionymi wyżej materiałami wideo w pierwszej dziesiątce znalazły się także:

  • news o ostrożności wobec zalewu sieci przez zdjęcia typu deep fake;
  • tekst (i wideoblog) Jana Pospieszalskiego o lekarzach karanych za podważanie zasadności obostrzeń sanitarnych;
  • news o pierwszym dziecku, które ma być wychowywane w nawiązującym do marksistowskich wzorców modelu coparentingu;
  • tekst Lidii Sankowskiej-Grabczuk, towarzyszący jej rozmowie z prof. Moniką Przybysz o skutkach nadmiernego korzystania ze smartfonów;
  • tekst Jana Pospieszalskiego, towarzyszący jego rozmowie z dr. Jackiem Madejem o konsekwencjach przyjmowania szczepionki przeciwko HPV.

Na szczególną uwagę (i z pewnością większą popularyzację) zasługują także nasze autorskie “odkrycia”. Jako pierwsza w Polsce Afirmacja nagłośniła m.in. takie tematy, jak:

  • wdrożenie nowej, skrajnie zideologizowanej klasyfikacji medycznej ICD-11, która m.in. relatywizuje pedofilię (polecamy świetny cykl Agnieszki Marianowicz-Szczygieł);
  • manipulacje wokół rzekomego odmówienia aborcji zgwałconej 14-latce (cała sprawa okazała się fake newsem, nasze wyjaśnienia TUTAJ);
  • deklaracja nowej Minister Zdrowia o zachowaniu składu powołanego przez min. Niedzielskiego zespołu ds. określenia przesłanek aborcyjnych.

Podobnie jak w przypadku kanału, również i nasz portal stał się przestrzenią dla publikacji (prócz stałych kolumn) kilku ważnych i interesujących serii tematycznych. W naszym najnowszym cyklu “RODZINA GŁOSUJE” i pozostałych przedwyborczych analizach pochyliliśmy się nad osiągnięciami i zaniedbaniami ostatniego rządu w zakresie polityki rodzinnej. Przyjrzeliśmy się również temu, co inne partie startujące w niedzielnych wyborach proponują w tym zakresie. Okres wakacyjny przyniósł z kolei cykl Agnieszki Marianowicz-Szczygieł pt. “Atuty Polski“. Przypomnieliśmy w nim mniej znane “perły” – zapomniane nieco miejsca o szczególnej wadze na kulturowo-historycznej mapie Europy.

***

Do okresu bożonarodzeniowego pozostało co prawda jeszcze trochę czasu, tym niemniej w ramach wspominek zachęcamy także do przypomnienia sobie materiału wideo z imprezy inaugurującej działalność naszego portalu: